aktualnosci
shadow

DARMOWE POLE NAMIOTOWE:
Od piątku do niedzieli w Górzykowie będzie zorganizowane bezpłatne pole namiotowe dla biegaczy i osób im towarzyszących. Namiot i śpiwory trzeba mieć swoje. Dla bardziej wymagających polecamy noclegi w okolicznych winnicach (adresy i kontakt w zakładce: winnice) oraz w gospodarstwach agroturystycznych. Zostańcie z nami po biegach na organizowanym także dla Was festynie: “Kiściobranie – otwarta winna wioska”:)

INFORMACJA: Wśród biegaczy, którzy ukończą Maraton Winnic i Półmaraton Winnic rozlosujemy nagrody ufundowane przez sponsorów. Każdy ma szansę wygrać coś po biegu:)

UWAGA: Parking dla ponad 100 samochodów w Górzykowie bdzie dostępny już od piątku. Wjeżdżając do Górzykowa prosimy kierować się zgodnie z oznakowaniem “Parking”.

KIŚCIOBRANIE – OTWARTA WINNA WIOSKA. Po biegach czeka na Was oraz osoby Wam towarzyszące wiele atrakcji. Od 14:00 do 17:00 strefa dla dzieci, animatorzy, warsztaty malarskie, konkurs na struganie i spławianie łódek z kory, konkurs na własnoręcznie wykonane nakrycie głowy. Od 15:00 kawiarenka winiarska – prezentacja winnic. Od 16:00 Pokaz i warsztaty Animal Flow. 16:30 Show kulinarny. 17:00 Warsztaty i animacje taneczne. 18:00 koncert. Ok. 19:00 ognisko. Przez cały czas możliwość degustacji oraz zakupu lokalnych smakołyków i wyrobów rękodzielniczych, a także możliwość zwiedzania winnic w Górzykowie.
Po zmroku niespodzianka:)
Zostańcie w Górzykowie do niedzieli. Warto!

WAŻNA INFORMACJA: A kto wie, czy nie najważniejsza! Ponieważ wiele osób o to pyta, to odpowiadamy: TAK. BĘDZIE WINO! W winnicach, przez które będziecie przebiegać, oraz na punktach odżywiania zorganizowanych na trasie, będzie można skosztować tego zacnego trunku. Wszak nie samym bieganiem, biegacz żyje:)

POSIŁKI DLA NOCUJĄCYCH NA POLU NAMIOTOWYM. Dla chętnych, korzystających z darmowego pola namiotowego w Górzykowie, istnieje możliwość zakupu pożywnej kolacji w piątek, w cenie ok. 16pln (makaron z kurczakiem i warzywami), lekkiego śniadanka w sobotę (bułka z serem lub wędliną, dżem, masło) – cena ok. 6pln, oraz bogatszego śniadania w niedzielę za ok. 12pln (jajka, kiełbaska na gorąco, pomidor, ser, wędlina). W sobotę obiadu i kolacji nie przewidujemy ze względu na dostatek różnego jadła i napitków (w tym przepysznych produktów lokalnych) na Kiściobraniu.
Osoby zapisane na biegi otrzymają sms z prośbą o informację zwrotną, czy chcą korzystać z posiłków.

PULA NAGRÓD, które można wylosować po biegach rośnie. Firma kochamżagle.pl przekazała dla biegaczy 3 opłacone kupony szkoleniowe, dzięki którym można przejść jednodniowe szkolenie motorowodne i zostać sternikiem motorowodnym. Oprócz tego, każdy z biegaczy otrzyma w pakiecie startowym kupon uprawniający do 50pln zniżki na organizowane przez nich szkolenia żeglarskie i motorowodne. Szczegóły dotyczące szkoleń znajdziecie na: https://kochamzagle.pl/

PRACOWNIA RĘKODZIELNICZA Spod Hebelka ufundowała dla zwycięzców Maratonu i Półmaratonu Winnic piękne, ręcznie wykonane, deski do krojenia i serwowania potraw. Obejrzeć je można tutaj: https://www.facebook.com/spodhebelka

SALON FRYZJERSKI “PIWECCY” z Zielonej Góry przekazał do rozlosowania wśród biegaczy volcher na usługi fryzjerskie. http://www.piweccy.pl/

DO PULI NAGRÓD losowanych wśród biegaczy kawiarnia Cafe Rosa, znajdująca się na zielonogórskim deptaku, “dorzuciła” opłacone kupony na desery z kawą dla dwojga.
https://www.facebook.com/CafeRosa.Zgora/

POBLISKI HODOWCA OWIEC – PAN MARIAN też dorzucił coś do puli nagród. Ciekawe jak się z tym zabierzecie do domu:)

OPIS TRAS:
Maraton
start z polany w Górzykowie u ujścia Obrzycy do Odry, po ok. 600m wbiegamy dolną bramą na teren Winnicy pod Lipą, gdzie czeka na nas poczęstunek. Wybiegamy przez górną bramę i dalej w stronę Cigacic. Przebiegamy nad trasą S3, dalej w stronę Przystani na Odrze i wzdłuż Odry dobiegamy do Winnicy pod Winną Górą, gdzie znów możemy podegustować i co nieco skosztować. Po przebiegnięciu przez winnicę i uzupełnieniu płynów:) biegniemy dalej wzdłuż Odry, a następnie przez las (będzie trochę piachu) przez punkt odżywiania, do miejscowości Mozów. Tu po wybiegnięciu z lasu odwiedzimy Winnicę Cantina (punkt odżywiania, degustacja), a następnie Winnicę Mozów (uzupełniamy płyny, kosztujemy) i wracamy znowu do lasu. W lesie kolejny punkt odżywiania i po niecałych 3km wybiegamy w miejscowości Nowy Świat, przecinamy ul. Sulechowską i przez las dobiegamy do Górzykowa. Zbiegamy w dół przez Winnicę pod Lipą i dobiegamy drogą do punktu pomiaru czasu (półmetek) na polanie, z której startowaliśmy, Następnie trasa maratonu wiedzie przez piękną łąkę wzdłuż Obrzycy, wybiegamy przy przepompowni wody zapobiegającej cofaniu się wód Obrzycy, gdy poziom Odry wzrasta i skręcamy w stronę Trzebiechowa biegnąc przez leśne i polne drogi. Po drodze kolejny punkt nawadniania. W Trzebiechowie przebiegamy wzdłuż małej, ale jakże urokliwej Winnicy na Kawałku Ziemi, właściciele której przygotują dla Was małe co nieco. Biegnąc dalej przebiegamy przez piękny pałac książąt von Reuss oraz fragment parku pałacowego i skręcamy w lewo w stronę malowniczo położonej na wzgórzu miejscowości Podlegórz. Po drodze nad Obrzycą kolejny punkt odżywiania. Z Podlegórza asfaltem do Radowic, po prawej stronie w lesie będziecie mogli podziwiać górujący nad okolicą ceglany komin, nieczynnej, starej cegielni. Dalej przez las do Górzykowa, po drodze oczywiście wino, izo, woda i coś do przekąszenia. W Górzykowie wbiegamy na teren winnicy Stara Winna Góra, gdzie czeka na nas kolejny poczęstunek, a następnie zbiegamy po winnym stoku wśród winorośli w dół, wybiegając przez furtkę na drogę gruntową, prowadzącą w stronę mety:)
Półmaraton start z polany w Górzykowie u ujścia Obrzycy do Odry, po ok. 600m wbiegamy dolną bramą na teren Winnicy pod Lipą, gdzie czeka na nas poczęstunek. Wybiegamy przez górną bramę i dalej w stronę Cigacic. Przebiegamy nad trasą S3, dalej w stronę Przystani na Odrze i wzdłuż Odry dobiegamy do Winnicy pod Winną Górą, gdzie znów możemypodegustować i co nieco skosztować. Po przebiegnięciu przez winnicę i uzupełnieniu płynów:) biegniemy dalej wzdłuż Odry, a następnie przez las (będzie trochę piachu) przez punkt odżywiania, do miejscowości Mozów. Tu po wybiegnięciu z lasu odwiedzimy Winnicę Cantina (punkt odżywiania, degustacja), a następnie Winnicę Mozów (uzupełniamy płyny, kosztujemy) i wracamy znowu do lasu. W lesie kolejny punkt odżywiania i po niecałych 3km wybiegamy w miejscowości Nowy Świat, przecinamy ul. Sulechowską i przez las dobiegamy do Górzykowa. W Górzykowie wbiegamy na teren winnicy Stara Winna Góra, gdzie czeka na nas kolejny poczęstunek, a następnie zbiegamy po winnym stoku wśród winorośli w dół, wybiegając przez furtkę na drogę gruntową, prowadzącą w stronę mety:)

STOPDOP Maraton Winnic wspiera działania nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Akademickich w Zielonej Górze, którzy widzą realną potrzebę zwrócenia uwagi na niebezpieczeństwa związane z eksperymentowaniem z nowymi substancjami psychoaktywnymi. Kampania #STOPDOP jest skierowana przede wszystkim do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz ich rodziców/opiekunów i nauczycieli. Celem kampanii jest ukazanie niebezpieczeństwa podejmowania zachowań ryzykownych- zwłaszcza sięgania po środki psychoaktywne. Więcj informacji nt. kampanii STOPDOP na stronie: https://www.stopdop.pl

INFORMACJA: już od godz. 8:00 w sobotę otwarte będą dwie winnice i Piwniczka u Alicji. W Winnicy Pod Lipą będzie przygotowana strefa relaksu z leżakami i czasopismami, gdzie osoby nie biorące udziału w biegach będą mogły odpocząć i napić się kawy czy wina. Dzieci w tym czasie mogą pobawić się na placu zabaw lub pograć w szachy. Winnica otwarta będzie cały dzień.
Stara Winna Góra – Winnica Rodziny Krojcig zaprasza na spacer po winnicy oraz do kawiarenki w ogrodzie na pyszne desery, kawę i wino. Ze względu na wesele winnica dostępna będzie dla zwiedzających do godz. 14:00
Piwniczka u Alicji – otwarta również do godz. 14:00 zaprasza na degustację dżemów, konfitur i sosów do serów, przygotowanych domowym sposobem z owoców pochodzących z górzykowskich sadów i ogrodów. Polecamy herbatę ze świeżej mięty parzoną na tradycyjnym, kaflowym piecu oraz wiele innych smakołyków…

BARCELONA SPORT PUB w Zielonej Górze ufundowała sześć kuponów na konsumpcję, które zostaną rozlosowane wśród biegaczy po biegach. Zajrzyjcie na stronę: http://www.pubbarcelona.pl

NOCLEGI dla osób przyjezdnych. Przypominamy, że od piątku po południu w Górzykowie będzie uruchomione darmowe pole namiotowe. Dla osób chcących skorzystać z innych opcji noclegu podajemy namiary na obiekty w okolicy: Hotel Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku, tel.: 683852091, Zajazd u Toma w Rosinie, tel.: 608078652, motel Toxicana w Kalsku, tel.: 683854515, Vera w Sulechowie, tel.: 601741558, Hotel Zawada w Zielonej Górze – Zawadzie, tel.: 663490992, Hotel Restauracja Pod Koziorożcami w Trzebiechowie, tel.: 605031306.

GASTRONOMIA w dniu biegu na festynie “Kiściobranie – otwarta winna wioska.” Propozycja dla dorosłych, to między innymi szaszłyki, różne mięsa, ryba z grilla oraz ryba wędzona na ciepło – prosto z wędzarni. A do wina proponujemy podpłomyki z dipami np.kozi ser z ziołami itp, lub gorącą pizzę z pieca opalanego drewnem.
Dla łasuchów: gofry, wata cukrowa i lody.
Od rana, od godz. 8:00, możecie odwiedzać winnice, Piwniczkę u Alicji i skorzystać z degustacji przetworów owocowych.

KONIEC ZAPISÓW. Dzisiaj mija termin zapisów na biegi. Osoby, które się zapisały, a jeszcze nie dokaonały opłaty prosimy o jej uiszczenie. Osoby, które będą się zapisywać, prosimy o uiszczenie opłaty od razu. Po północy zapisy zostana zablokowane i nie można będzie uiścić opłaty startowej.

GOSPODARZE “Winnicy na Kawałku Ziemi” zapraszają serdecznie do Trzebiechowa (to tylko 9km z Górzykowa i 10 minut jazdy samochodem), cyt. “…zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wśród winorośli razem z nami wypić poranną kawę:). Naszą przestrzeń wypełni muzyka, zapach domowego ciasta, warsztaty artystyczne dla najmłodszych, klub gier plenerowych, pokażemy Wam jak my prowadzimy małą winnicę, poopowiadamy o winorośli i winie. Uchylimy drzwi naszej rękodzielniczej Galerii Spod Hebelka , w której znajdują się nie tylko nasze prace 🙂 Poczytamy książki w ogrodzie i…jak zawsze będzie można spotkać wśród winorośli artystów”.

INFORMACJA: Przypominamy biegaczom, że trasy Maratonu Winnic i Półmaratonu Winnic oznaczone będą taśmami, znacznikami kilometrów rozstawionymi co 2km oraz tabliczkami wskazującymi kierunek biegu z logiem “Maratonu Winnic”. Dodatkowo w miejscach newralgicznych kierunek będzie wskazywany przez personel zabezpieczający “Maraton Winnic” i “Kiściobranie” ubrany w charakterystyczne koszulki. Miejsca przebiegania przez drogi zabezpieczają dodatkowo funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej w Zielonej Górze.

KOLACJA W PIĄTEK. Osoby nocujące na polu namiotowym Maratonu Winnic, mogą skorzystać z kolacji przygotowanej w tawernie “Przystań Tu”, położonej w Odrzańskiej Przystani Turystycznej, oddalonej ok. 1,5km od pola namiotowego. Również tam będzie można złożyć zamówienie i skorzystać ze śniadań w sobotę i w niedzielę. Ilość posiłków, które przekazaliście Państwo sms-ami podaliśmy właścicielom tawerny – by mogli się przygotować, ale na pewno znajdzie się też coś dla tych, którzy takich deklaracji nie złożyli:)

MIEJSCA PARKINGOWE będą rozproszone. Ze względu na dużą ilość samochodów, zdecydowaliśmy o przeznaczeniu kliku miejsc do parkowania. Personel Kiściobrania i Maratonu Winnic – w charakterystycznych koszulkach – już od piątku będzie wskazywał miejsca do parkowania. Prosimy o stosowanie się do ich wskazówek, by nie zablokować autami trasy biegu i dojść do winnic. Pamiętajcie też, o innych osobach dojeżdżających w sobotę, również po południu, na Kiściobranie.

KABINY PRYSZNICOWE i WC będą dostępne dla biegaczy na polu namiotowym. Zachęcamy także do kąpieli po biegu w czystych wodach, płytkiej o tej porze Obrzycy:) – dogodne zejście tuż przy mecie. W pobliżu startu i mety będą tylko kabiny WC.

BIURO ZAWODÓW zorganizowane będzie na polu namiotowym Maratonu Winnic, adres: Górzykowo 3. Czynne w piątek: 18:00-21:00, w sobotę dla maratonu: 6:00-7:45 i dla półmaratonu: 7:45-9:00.

BEZPIECZEŃSTWO BIEGACZY: Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy przebieganiu przez drogi publiczne i przejazd kolejowy oraz w miejscach, gdzie biec będziecie poboczem drogi (odcinki 100m-250m). Mimo zabezpieczenia trasy w tych miejscach przez Policję i nasze służby bądźcie ostrożni!

DEPOZYT dla biegaczy będzie zorganizowany przy biurze zawodów na polu namiotowym.

DZIĘKUJEMY:) wszystkim biegaczom i kibicom za wspaniałą atmosferę na biegach. Serdeczne podziękowania składamy również wszystkim, którzy pomagali nam przy organizacji Maratonu Winnic i Półmaratonu Winnic.

plakat na strone w aktualnosci
maraton-winnic-m
shadow
maraon-home-5
divider

Wszystkich pasjonatów biegania zapraszamy do udziału w MARATONIE WINNIC

W ramach MARATONU zorganizowane są dwa biegi oraz atrakcyjne imprezy towarzyszące.

  • Maraton Winnic na dystansie: 42,195km

  • Półmaraton Winnic na dystansie: 21,097km

Zapoznaj się z regulaminem i zgłoś swój udział!