Wynajem aut w Bytomiu

Nasza firma prowadzi wypożyczalnię samochodów w Bytomiu. Wyróżnia nas profesjonalne podejście, niskie ceny oraz szeroka gama różnych aut do wypożyczania.

Wypożyczalnia samochodów Bytom

Bytom nie jest może najpiękniejszym miastem w Polsce, jednak przyciąga ludzi z mniejszych miejscowości, którzy szukają tam pracy, a także turystów, którzy są ciekawi Śląska. Śląsk kojarzy się z kopalniami i robotniczymi budynkami i w wielu przypadkach właśnie tak jest, ale dla niektórych ma to swego rodzaju urok. Bytom to miasto duże, podobne pod względem liczby ludności do Zabrza – zamieszkuje je ponad sto siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców. Od 1254 Bytom posiada prawa miejskie. Bytom to miasto silnie uprzemysłowione, jednak znajdziemy w nim także nieco zieleni. Lasy, które zostały w większości sztucznie zasadzone, zajmują około dwudziestu procent powierzchni miasta. W Bytomiu znajdziemy także Park Miejski, który funkcjonuje od dziewiętnastego wieku. To w nim ludność Bytomia może spędzać miło czas otoczona kawałkiem zieleni. Mieszkańcy miejscowości mogą się także cieszyć fragmentami Odry, ale gleba regionu jest raczej słaba, nie sprzyja rolnikom. Jest to związane z zanieczyszczeniem lokalnego środowiska, z przeobrażeniami.

Dlaczego warto wypożyczyć auto?

Po Bytomiu łatwo i szybko przemiesWypożyczalnia samochodów Bytomzczać się możesz wypożyczonym samochodem. Komunikacja miejska bywa zawodna, nie zawiezie Cię wszędzie, a za pomocą samochodu z wypożyczalni dotrzesz gdzie tylko chcesz. Wypożyczenie samochodu jest też często tańsze niż jeżdżenie wszędzie taksówką. Nie musimy polegać wtedy na taksówkarzu i kierować się jego trasą. Wypożyczając sami decydujemy, co chcemy zobaczyć, gdzie chcemy pojechać. Poza tym w trasę możemy zabrać ulubionych znajomych i bagaż. Wypożyczalnie proponują szeroki wybór samochodów, każdy może się zdecydować na idealny dla niego model. Podczas jazdy wybranym samochodem możemy też go wypróbować, przekonać się, czy mógłby to być samochód dla nas. Wypożyczalnia dba o to, żeby jazda samochodem była jak najbardziej bezpieczna. Samochody często trafiają na przegląd, są zadbane. Samochody z wypożyczalni muszą spełniać określone normy, dlatego nie musisz się bać, że trafisz na samochód niesprawny. Wypożyczalnia jest jednym z pierwszych miejsc, do którego warto się udać po dotarciu do miasta. Możemy w niej zasięgnąć rady, jak poruszać się po mieście, jakie wybierać drogi, co warto zobaczyć. Zwiedzania miasta autem wypożyczony z wypożyczalni to jeden z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych sposobów.

 

Gdzie warto się udać samochodem z wypożyczalni?Wypożyczalnia samochodów Bytom

Zwiedzać możemy okoliczne miejscowości, ale także sam Bytom. Warto wybrać się na Wzgórze świętej Małgorzaty, gdzie obecnie znajduje się kościół, a niegdyś – warowny dwór. Miejscem idealnym dla turystów jest także zadbany Park Miejski. Wiele jest też na terenie miejscowości pięknych kościołów – między innymi kościół świętego Wojciecha czy Świętej Trójcy. Dla wielbicieli cmentarzy polecamy Cmentarz Mater Dolorosa i Cmentarz Żydowski. Poleca się także obejrzeć gmach Poczty Głównej i I Liceum Ogólnokształcącego. Bytom słynie także z zamiłowania do różnych pomników. Samochodem dojedziemy bez problemy do słynnej Opery Śląskiej. Bytom to także Muzeum Górnośląskie ze swoim modernistycznym gmachem i biblioteką. Wiele budynków w Bytomiu ma nieco modernistyczny styl. Z drugiej strony znajdziemy też wiele kamienic, które pokazują na związki miasta z historią. Kamienice są często bardziej zadbane niż nowe budynki. Szczególnie na obrzeżach miasta widać pewne zniszczenia, jakie zaszły. Podczas wojny rynek w Bytomiu był zniszczony. Rynek został odbudowany i możemy go oglądać, jednak nie znajdziemy na nim nic ciekawego. Na uwagę zasługują głównie kamienice. Bytom jest dobrym miastem do podróży biznesowej. Wypożyczając samochód możemy być nim wszędzie, o każdej porze. Dlatego jest to chyba najwygodniejszy sposób na poruszanie się po tym mieście. Jeżeli lubimy klimaty śląskie, chcemy lepiej poznać ten ciekawy region Polski, który został tak bardzo zmieniony przez przemysł – wybierzmy właśnie wypożyczalnie samochodów. Dzięki niej łatwiej zwiedzimy nie tylko Bytom, ale także jego okolice, które mogą być dla nas równie ciekawe, jeśli nie ciekawsze.