Bar

Słowo bar dziwnie nam się kojarzy. Najczęściej przychodzi nam do głowy program rozrywkowy, który był jeszcze nie tak dawno w telewizji. Dzisiaj najczęściej zamiast słowa bar określa się pub albo ogródek piwny. Mimo tego jak będziemy to nazywać idziemy do baru żeby się napić. Bary są rozlokowane w różnych miejscach nie tylko w miastach, ale również na wsi. Zasadniczo do baru chodzi dzisiaj każdy kto chce się odstresować po całodziennej pracy czy nauce. Mogą tam wchodzić tylko osoby, które mają ukończone osiemnaście lat. Osoby młodsze jeśli się tam pojawią, a pojawi się również straż miejska nie tylko będą musiały wyjść, ale właściciel jeśli sprzedał im piwo to poniesie za to sromotne konsekwencje. Słowem bar określamy nie tylko lokal, ale również miejsce, do którego idziemy zamawiać napoje. Nie zawsze musi to być alkohol, ale na pewno rzadko kiedy będzie to mleko. Rodzajów barów jest naprawdę bardzo dużo i każdy z nas będzie się kierował innymi wymaganiami. Jedni cenią sobie cichą atmosferę, a inni idą w takie miejsce gdzie zawsze może dość do mocniejszych wrażeń. Ważne jest to, że dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Zadowolenie klienta jest przecież najważniejsza i do tego dąży zawsze właściciel.

Ogródek piwny

Miastem, które słynie z ogródków piwnych jest Łódź. Jeszcze kilka lat temu na ulicy od początku maja, aż do września można było zobaczyć kilkadziesiąt ogródków. Trzeba przyznać, że atmosfera była wtedy niesamowita i żadne inne miasto nie mogło się poszczycić. Niektóre lokale prześcigały się w tym żeby ogródek wyglądał jeszcze lepiej od innych. Można było spotkać ogródki całkowicie metalowe z nietypowym zadaszeniem, ale również ogródku drewniane, które niesamowicie pachniały. Ogólnie każdy mógł znaleźć swój ulubiony ogródek piwny. Ludzie w weekendy siedzieli tam całymi nocami. Może mieszkańcy nie byli z tego zadowoleni, ale przecież po to zostały stworzone takie ogródki. Ich właściciele nie mieli dużo czasu na zarobek i wykorzystywali każdy moment żeby to zrobić. Niestety wszystko się kiedyś kończy i obecnie Łódź już zamarła. Niby ogródki są na ulicy Piotrkowskiej, ale to nie jest już to samo. Przede wszystkim dlatego że wprowadzono przepisy, że ogródki mają być jednakowe. Każdy z nich ma mieć ogrodzenie, które będzie oparte na chodniku. Stoliki mają stać na kostce, która się tam znajduje i mają być zadaszone jednakowymi parasolami. Można powiedzieć, że z czegoś niesamowitego zrobili coś pospolitego czego nikt nie chce oglądać.

Najlepsze lokale

Wybierając lokal, w którym chcemy się pobawić i posiedzieć trzeba się kupić na jego lokalizacji. W dużych miastach jest wiele ogródków piwnych, które stawiane są w sezonie. Każdy z nich ma coś do zaoferowania i na pewno każdy znajdzie swojego amatora. Trzeba jedynie wejść do kilku żeby sobie na ich temat wyrobić jakiekolwiek zdanie. Piwo smakuje na pewno inaczej w wielu ogródkach, mimo że pochodzi z tego samego browaru. W przypadku barów również można wybierać takie, które podobają nam się pod względem wystroju. Każdy z nas ma inny gust i dlatego jest tyle barów żeby każdemu klientowi dać dokładnie to czego szuka. Starajmy się chodzić po takich lokalach, a na pewno natrafimy na taki, który jest dla nas najlepszy. My płacimy i to my chcemy czuć atmosferę. Jak się okazuje nie jest łatwo otworzyć bar, który będzie miał to coś w sobie. Bardzo często trzeba sporo czasu żeby to coś poczuć. W barze napijemy się nie tylko piwa, ale każdego możliwe trunku jaki będziemy chcieli. Cena jest wtedy mało istotna, bo raz za czas można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa ze znajomymi. Najlepszym czasem na taki wypad jest weekend. Można odpocząć po pracy i zapomnieć o wszystkich otaczających nas codziennie problemach.

Spotkanie z przyjaciółmi

Zawrotne tempo życia sprawia, że czas który powinniśmy przeznaczyć dla naszych bliskich przyjaciół, nieustannie się kurczy. W efekcie coraz częściej z naszych ust pada zdanie – nie mam czasu, innym razem i tym podobne. Nie wpływa to korzystnie na relacje z naszymi bliskimi, a ponadto sprawia , że jesteśmy coraz bardziej aspołeczni. Warto więc zagospodarować czasem wolnym w taki sposób, aby przynajmniej jeden raz w ciągu tygodnia znaleźć chwilę na spotkanie z bliskimi w ogródku piwnym,, barze czy też klubie. Są to miejsca przeznaczone dla takich spotkań i tworzące niezwykle miłą atmosferę. Spotkania w domu odeszły już w niepamięć, gdyż znacznie przyjemniejsze są te, zaaranżowane właśnie w mieście, na rynku, umożliwiające jednocześnie podziwianie uroków miejskich kamienic, barów i zabytków. Każdy z nas powinien pozwolić sobie na taki relaks i być na bieżąco z wydarzeniami odbywającymi się w jego miejscu zamieszkania. Po części stanowimy bowiem społeczność miejską, która powinna włączać się aktywnie w to życie społeczne, będące częścią naszego prywatnego życia. Takie wyjścia z pewnością wpłyną również pozytywnie na nasze relacje z bliskimi przyjaciółmi, których pod żadnym warunkiem, a już na pewno nie braku czasu, nie powinniśmy ignorować i zaniedbywać.

Najlepsze ogródki

Organizowane są specjalne konkursy na najlepsze ogródki i może w nich uczestniczyć każdy kto się tylko zgłosi. Dla osób, które siedzą w ogródku liczy się to żeby był tam klimat. Tego nie da się stworzyć od tak, bo albo taki klimat jest albo go nie ma. Najczęściej lepszy albo gorszy klimat tworzą ludzie, którzy w nim przebywają. Jeśli atmosfera jest bardzo dobra, a ludzie się bawią bez zaczepek to na pewno taki ogródek będzie częściej odwiedzany przez nas niż inne. Jeśli w ogródku będzie podawane stare piwo to nie ma co liczyć na to, że będą w nim ludzie. Niestety to częsta praktyka jeśli sezon jest słaby to właściciele kombinują żeby jakoś wyjść na swoim. Nie tędy jest droga, bo tak można doprowadzić siebie tylko do bankructwa. Ogródek musi być czysty i musi w nim pracować miła obsługa. Nikt nie każe się komuś cały czas uśmiechać, ale jeśli się o coś poprosi to byłoby dobrze nie czekać pół dnia aż ktoś się łaskawie zjawi. Najlepsze ogródki można poznać po tym, że cały czas siedzą w nich ludzie. Nie jest ważne czy pada czy świeci słońce to cały czas trudno jest w takim ogródku znaleźć wolne miejsce. Właściciel się cieszy, bo zarabia, a ludzie mają dobre piwo i niepowtarzalny klimat czyli wszyscy są zadowoleni.

Bar

Za poprzedniego ustroju bar kojarzył nam się bardzo źle. Nie było czegoś takiego jak pub, a bar kojarzył się z panami pijącymi piwo i awanturującymi się z byle, jakiego powodu. Dzisiaj kiedy czasu się zmieniły bary mają dwa oblicza. Pierwsze to bar, do którego można iść napić się piwa czy to ze znajomymi czy z rodziną. Bardzo często to określenie pojawia się zamiennie ze słowem pub. Tak czy owak wiadomo o co chodzi i w jakim celu się idzie do takiego baru. Drugi rodzaj to bardzo, w którym można sobie zjeść jakiś ciepły posiłek. Rzadko kiedy można tam wypić coś mocniejszego, bo to wymaga pozwoleń których bar nie posiada. Tak czy inaczej bar daje każdemu, kto go odwiedzi sporo radości i satysfakcji. Nie jest ważne czy idziemy się do niego napić czy na jeść. W każdym nawet małym mieście znajduje się chociaż jedno takie miejsce. Można spokojnie się do niego udać i wypić jedno czy dwa piwa. Bywają takie bary, które oferują nieco mocniejsze trunki także zawsze znajdzie się coś właściwego dla chętnych klientów. Bary mogą powstawać w ścisłej odległości od szkoł i przedszkoli. To akurat dobre rozwiązanie chociaż z drugiej strony jest zakaz sprzedaży alkoholu nieletnim więc niewiadomo po co takie obostrzenia.

Ogródek całoroczny

Bardzo rzadko kiedy można spotkać ogródek piwny, który jest dostępny cały rok. W Łodzi można znaleźć jeden taki ogródek na ulicy Piotrkowskiej, który od lat stoi i jest w nim pełno ludzi nawet kiedy panuje duży mróz. Na dole można siedzieć latem, a na górze gdzie jest zadaszenie i ogrzewanie można siedzieć zimą. Do ogródka na górę wchodzi się przez pub. Jest to na pewno ciekawa atrakcja, która smakoszom piwa się spodoba. Oczywiście można spotkać też ogródki w całej Polsce, które stoją przez cały rok, ale jest to raczej rzadkość. Głównie rozchodzi się o opłacalność, bo jednak sporo pieniędzy trzeba wydać na ogrzewanie czegoś co jest bardzo mocno przeszklone i nie wyizolowane. Osoby, które lubią piwo nie chcą kończyć sezonu we wrześniu. Chciałyby żeby takie ogródki cały rok były dostępne. Właściciele niektórych z nich w okresie jesiennym okrywają je specjalnymi namiotami i podgrzewają w środku. W weekend w takim ogródku zawsze jest bardzo dużo ludzi, bo to jakby nie patrzeć niezła atrakcja. Tak naprawdę dla nas wszystkich liczy się to żeby sprzedawane piwo nie było chrzczone jak to się potocznie mówi i żeby zawsze było świeże. Reszta jest to zaakceptowania nawet jeśli będziemy musieli marznąć.

Jestem za tym, by istniały

W naszym kraju, panuje bardzo dziwne prawo, aby wypić piwo w centrum miasta, często jesteśmy zmuszeni, nawet w atrakcyjną pogodę, chować się do zamkniętego lokalu. Oczywiście, zgodzę się z faktem, że brakuje u nas kultury spożywania alkoholu, oraz jesteśmy bardzo nieprzewidywalni i impulsywni po nim. Jednak mam swoje zdanie na temat pewnej prohibicji, która nakazuje nam jego spożywanie, w miejscach publicznych, nawet piwa. Dlatego bardzo dobrze, że istnieją miejsca, które na to pozwalają, mianowicie mówimy tutaj o ogródkach piwnych, ich zaletą jest na pewno to, że są oddzielone, od reszty społeczeństwa, które jest przeciwne egzystencji osób, spożywających alkohol. Jest to najczęściej płot, dlatego mówi się na to ogródek, przypomina on bardzo takie miejsce, do tego stwarza to, co chyba każdy mężczyzna pragnie, wypicie zimnego kufla ukochanego piwa, na wolnej przestrzeni, do tego w atrakcyjnej lokalizacji. Owszem, piwo w takim miejscu, jest zazwyczaj droższe, niż w sklepie, jednak musimy pamiętać, o opłatach, jakie musi ponieść właściciel. Nie ma nic za darmo, nawet za piwo, na świeżym powietrzu, trzeba zapłacić znacznie więcej, zawsze mamy jednak alternatywę, pić piwo z kumplami, czy chować się przed naszą żoną, wybór pozostawię tobie.

Bardzo dobra alternatywa

Coraz więcej w naszym kraju jest miejsc, gdzie można wypić piwo na świeżym powietrzu, delektując się nie tylko samym trunkiem, jak i panującą pogodą. Oczywiście, pozwala nam na to zgodnie z prawem, ogródek piwny, który jest swoistą oazą, dla osób chcących spożyć piwko, w miejscu gdzie zazwyczaj byłoby to zabronione. Dzięki ogródkowi piwnemu, tak nie jest, i w sumie to dobra alternatywa dla wielu osób, zwłaszcza, że stosuje się ją w miejscach, odwiedzanych przez turystów. To także dodatkowy zysk, do skarbu państwa, przecież człowiek prowadzący taki interes, płaci znacznie wyższe podatki, i opłaty, niż w przypadku normalnego lokalu. Wydaje mi się, że przydałoby się jeszcze, gwarantować w takich miejscach bezpieczeństwo, nie może bowiem dochodzić do sytuacji, gdy wypite piwo na świeżym powietrzu, pobudzi nas do tego stopnia, że zaczniemy działać irracjonalnie. Najważniejsze to zachowanie kultury, nie wymagajmy tego wyłącznie od innych, ale także od siebie, z dobrych informacji jest ta, że coraz więcej osób, potrafi się odpowiednio zachować w takim miejscu, i jednocześnie docenić jego istnienie. Ogródki piwne, zarabiają na siebie, tylko w określonej porze roku, także jest to wyłącznie biznes sezonowy.

Chcesz się napić piwka? Odwiedź ogródek piwny

Zapewne czasem najdzie ciebie ochota, na wypicie piwka, niestety, spożycie go w trakcie zakupów, czy nawet na spacerze z dziewczyną, kończy się wysoką karą finansową.. Na pomoc dla nas, wychodzą przedsiębiorcy, którzy na okres największego słońca, i potrzeby spożycia tego boskiego trunku, otwierają ogródki piwne. Najczęściej robią to właściciele lokali i pubów, którzy w ten sposób, chcą zagwarantować nam możliwość, spożycia alkoholu, w miejscu, w którym normalnie, byłoby to zabronione. Owszem są wady i zalety takich ogródków piwnych, jednak nie bądźmy aż tak mocno, sceptycznie do nich nastawieni, jest to bardzo złe podejście, które można w prosty sposób wyeliminować, iść tam na piwo, i przekonać się samemu, że znajdują się tam także ludzie inteligentnych i normalnych. Choć z drugiej strony, wiele młodych osób, nie potrafi docenić szansy, jaką w ten sposób otrzymują, nie dziwi zatem prawna prohibicja w miejscach publicznych. Mało tego, największych awanturników powinno się karać, bo jeszcze dojdzie do sytuacji, w której normalny człowiek, rozsądnie myślący, będzie ponosił konsekwencję ich czynów. Dlatego nie widzę nic złego w tym, aby w takim miejscu, piwo było oferowane, od 21 roku życia, a mandaty i grzywny, za niemoralne zachowanie, i łamanie prawa, znacznie wyższe, ale to raczej nierealne.